Report TV

HD
23:32
автор  дата 16.05.2019
 • 76848
 • 284
 • 52
 Проголосовало пользователей: 336
Ditën e sotme po i  jepet lamtumira 'Dëshmorit të Atdheut', major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Në nder të komandantit të kontigjentit shqiptar në Letoni sot është shpallur ditë zie kombëtare. Në në të gjitha institucionet publike e private, flamuri kombëtar do të ulet në gjysmështizë. Homazhet për 'Dëshmorin e Atdheut', po zhvillohen në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë, dhe do të vijojnë deri në orën 12:00. Më pas, po në mjediset e Muzeut, do të mbahet ceremonia shtetërore në nder të major Klodian Tanushit, përpara se arkivoli i mbuluar me flamurin kombëtar  të përcillet në Varrezat e Dëshmorëve. Tanushi nuk mundi që t'i mbijetonte plagëve të marra si pasojë e shpërthimit të një mine gjatë misionit në Letoni. Kjo minë pasi i mori jetën në vend nëntetares Zarife Hasanaj, i kushtoi vdekjen edhe major Tanushit. Ai edhe pse u shtru në spitalin e Rigës për disa ditë në gjendje të rëndë, humbi betejën me jetën  mbrëmjen e së premtes më 10 maj. Majori la pas bashkëshorten dhe tre fëmijë, më të voglin vetëm një vjeç.Kanë nisur homazhet për majorin e rënë në krye të detyrës në Letoni, Klodian Tanushi në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë. Në këtë ceremoni po marrin pjesë një numër i madh ushtarakësh, të afërmish dhe figura politike. Ndërkohë anash arkivolit të 'Dëshmorit të Atdheut' janë familjarët e tij së bashku me tre fëmijët e vegjël që la pas. Djali i tij i madh 14-vjeçar, djali tjetër 11-vjeçar dhe vajza më e vogël 1-vjeçare. Ndërkohë sot të gjithë flamujt e institucioneve do të jenë në gjysmëzhtiz në nderim të major Tanushit.
ЕЩЁ
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
Загрузка...
автор  дата 14.05.2019
Pjesa e pare dt 14 maj Pa Gjurme- Rrefim shokues: Ma rrembyen motren para syve, tre te maskuar e terhoqen zvarre deri tek makina Majlinda Nuho është vajza ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 19.05.2019
Në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ish-kapiteni i skuadrës kombëtare të futbollit, Lorik Cana, shtruan iftar për ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 16.05.2019
Edhe pse prej disa ditësh të gjithë shpresuan dhe u lutën që major, Klodian Tanushi të shpëtonte gjallë, ai nuk ia doli dot dhë humbi betejën me jetën. Ditën e ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 19.05.2019
Rikthehet për miqtë e kafshëve dhe jo vetëm, Panairi i Kafshëve Shtëpiake, edicioni i 3-të. Aktiviteti mblodhi së bashku partnerë, organizata të ndryshme, ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 16.05.2019
Ministraj e Mbrotjtjes, Olta Xhaçka është përlotur gjatë fjalimit të saj për nder të major Klodian Tanushit. Ajo ka thënë se tre fëmijët e Tanushit do të kenë ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 22.04.2019
Një 25-vjeçare ka ndërruar pasi ka lindur fëmijën e saj të parë. Gazetari i Report Tv, Aldo Kozarja raporton se e reja ka lindur me operacion, lindje çezariane.
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 18.05.2019
Lavdosh Demaj, kryetari i grupseksionit të Partisë Demokratike në Elbasan, është arrestuar në sallën e gjyqit, pasi ndaj tij Gjykata e Apelit në Durrës, ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 17.05.2019
Ish-presidenti Bamir Topi ka rrëfyer momentin që ka shërbyer si pikë kthese në marrëdhënien me kryeministrin e asaj kohe, Sali Berisha. Sipas tij, ka qenë ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 19.05.2019
Deputetja demokrate Rudina Hajdari shprehet kundër zgjedhjeve në Akademinë e Shkencave me vetëm një kandidat. Në një linjë me liderin demokrat Lulzim ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 15.05.2019
Shkon në tre numri i viktimave nga aksidenti i rëndë që u regjistrua mbrëmjen e djeshme në qytetin e Kavajës, ndërsa një vajzë 21-vjeçe është e plagosur në ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 19.05.2019
I njohur për speciet e rralla dhe bieodiveristetin e vecantë, liqeni më i madh në Ballkan, ai i Shkodrës, ka tërhequr vëmendjen këto ditë për shfaqjen masive të ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 16.05.2019
Major, Klodian Tanushit pak para se të varrosej i është falur namazi i xhenazez ashtu siç e kërkon feja islame. Për fajlen e këtij namazi ka shërbyer myftiu i ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 18.05.2019
Parada e krenarisë” (Pride Parade), një marshim simbol që zhvillohet paralelisht edhe në shtete të tjera, U zhvillua edhe nga komuniteti LGBTI në Shqipëri.
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 19.05.2019
Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, kryetari i PD, Lulzim Basha është takuar më anëtarët e Parlamentit dhe Dhomës së ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 16.05.2019
Gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku ka preku të gjithë me fjalët e tij për major Tanushin. Ai tha se tashmë Forvcat e Armatosur do të kenë një arsye më shumë për ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 18.05.2019
Kryeministri Edi Rama përsëriti disa herë me vendosmëri se nuk do të heqë dorë nga posti i tij, përsakohë ka marrë besimin e qytetarëve për një mandat të plotë ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 19.05.2019
Dera e Kryegjyshatës ishte e hapur për vizitorë të shumtë këtë të dielë. Edhe në 60-vjetorin e lindjes Kryegjyshi Botëror i Bektashinjëve, Haxhi Dede Baba ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
автор  дата 18.05.2019
Hekurudha shqiptare është në ditët e saj më të errëta. Në të gjithë rrjetet hekurudhore të Shqipërisë rreziku për vdekje është prezent gjatë gjithë kohës. Trenat si ...
 • СМОТРЕТЬ
 • СКАЧАТЬ
Youtube
  Загрузка...
    Сейчас смотрят
    Пользователи
  • Elkin Barreto Elkin Barreto
  • Феня Просто Феня Просто
   Минск
  • Alex Ng Alex Ng
  • Иллюха Закиров Иллюха Закиров
   Туапсе
  • Рамиль Максутов Рамиль Максутов
  • Олег Вакулич Олег Вакулич
  • Лена Журавлева Лена Журавлева
   Мариинск

  У нас искали:


  Bato bazanga mawa bitumba ebimi na matanga ya mm ya didier lacoste Peteuification Spawn fail!!! Report tv World cities Spoon bully 1 Ulytau jumyr kylysh Redundantt Only nayeon Caracas en directo Mas puji Marshawn lynch beastquake td with crowd noise so loud it broke my camera. Anirudh gupta Movie review of perempuan, isteri, dan... Mirgi ke marj se pareshan ab jald hi thik insha allah Одесский театр песни одеколон одесский дворик Kurdale nakisi Absolut sex on the beach drink recipe how to mix Eachbattery Тест драйв снегохода тайга варяг 500 2015